Право на захист

Під час затримання особи, яка підозрюється у вчиненні правопорушення, поліцейські керуються низкою законодавчих актів, таких як Конституція України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України «Про національну поліцію», Кримінально-процесуальний кодекс України.

Кожного затриманого ознайомлюють з його правами під особистий підпис.

Так, кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника (частина четверта статті 29 Конституції України).

Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більше як три години, крім виняткових випадків (частина перша статті 263 КпАП України).

Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого (ст. 29 Конституції України).

 

 

- Поліцейські навчають громадян захищати свої права під час загальнонаціонального проєкту «Я маю право»

- У Слов'янську та районі за участю поліцейських пройшли шкільні факультативи "Я маю право"

- Правоохоронці Покровської оперативної зони провели з школярами правознавчі години

Сайт  - https://pravo.minjust.gov.ua

 

- Сайт «Координаційного центру з надання правової допомоги»

- Право на захист. Коли людина може розраховувати на безоплатну правову допомогу

 

Громадська організація "Ла Страда - Україна" ("гарячі лінії" з протидії торгівлі людьми, насильству в сім'ї, з приводу захисту прав дітей, гендерного захисту)