Проведення спеціальної перевірки відомостей наявності в осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, судимості, її зняття, погашення

У зв’язку з організаційно-штатними змінами, що відбулися в Національній поліції України, оптимізовано напрямок роботи з проведення спеціальних перевірок, визначених статтями 56-58 Закону України «Про запобігання корупції», стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком на предмет перевірки відомостей щодо наявності в таких осіб судимості, її зняття та погашення.

На сьогодні такі перевірки будуть проводитися централізовано лише в центральному органі управління поліції – Департаментом кримінального аналізу Національної поліції України. Відповідні зміни внесено до нормативно-правових актів щодо доступу до відомостей єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, необхідних для інформаційно-аналітичного забезпечення проведення Національною поліцією України спеціальної перевірки.

Нормативно-правова база із питання проведення спеціальної перевірки
стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають
зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та
посад з підвищеним корупційним ризиком

 Закони України

Про запобігання корупції від 14 жовтня 2014 р. № 1700-VІІІ

Про Національну поліцію від 2 липня 2015 р. № 580-VIII

Про державну службу від 10 грудня 2015 р. № 889-VІІІ

Про службу в органах місцевого самоврядування від 07 червня 2001 р. № 2493-ІІІ

Про судоустрій і статус суддів від 02 червня 2016 р. № 1402-VІІІ

Постанови КМУ

Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 171

Накази

Міністерство внутрішніх справ від 29 листопада 2016 р. № 1256, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 січня 2017 р. за № 22/29890 «Про організацію доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України» (зі змінами згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ від 19 лютого 2021 р. № 138, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 березня 2021 р. за    № 306/35928 «Про затвердження Змін до Порядку доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України»)

КУДИ НАДСИЛАТИ ЗАПИТ?

З метою забезпечення дотримання встановлених законодавством строків проведення спеціальної перевірки, запити про перевірку відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття відповідних посад необхідно надсилати безпосередньо на адресу Департаменту кримінального аналізу Національної поліції України:

 вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НАДСИЛАЮТЬСЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ?

Проведення спеціальної перевірки здійснюється на підставі запиту відповідного державного органу чи органу місцевого самоврядування, на посаду в якому претендує особа, до якого додаються копії документів:

письмова згода кандидата на проведення спеціальної перевірки;

автобіографія;

копія паспорту громадянина України.

Для отримання додаткової довідкової інформації можна звернутись за телефонами:

(044) 254-78-73

(044) 254-91-18