Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Керівники поліції України та Румунії обговорили питання розширення транскордонного співробітництва
Опубліковано 20 листопада 2022 року о 11:41

Робоча зустріч Голови Національної поліції України Ігоря Клименка та Генерального інспектора поліції Румунії Беноне-Маріана Матея відбулася у Чернівцях. Під час заходу сторони обговорили взаємодію у сферах міграційної безпеки, боротьби з криміналітетом, незаконним обігом зброї та злочинами економічної спрямованості. 

У зустрічі взяли участь керівники структурних підрозділів Нацполіції: начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Олексій Сергєєв, очільник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель, керівник КОРДу Микола Путій, заступник начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Володимир Шерстньов, а також начальник ГУНП в Чернівецькій області Руслан Дударець. Іноземну делегацію поліції Румунії представляли начальник спецпідрозділу, квестор поліції Александру Скурту та заступник начальника департаменту спеціальних операцій, шеф-комісар поліції Овідіу-Кіпріан Антохе.

Ігор Клименко подякував іноземним колегам за підтримку України у воєнний час і за прийом наших громадян, які, втікаючи від ворожих ракет, знайшли в Румунії безпечний прихисток. Голова Національної поліції України ознайомив румунських правоохоронців з особливостями роботи українських поліцейських під час правового режиму воєнного стану та новими розширеними функціями.

«Починаючи з 24 лютого, поліцейські отримали майже 6 мільйонів звернень. Ми організували роботу чергових частин і диспетчерських служб так, щоб оперативно реагувати на повідомлення громадян навіть в умовах бомбардувань. Поліцейські забезпечили супроводження евакуаційних рейсів, у тому числі й вихованців спеціалізованих дитячих закладів різного типу. Вдячний румунським колегам за те, що прийняли у себе 249 дітей. Нам важливо, щоби наші громадяни, які тимчасово перебувають у вашій країні, були захищені від будь-яких можливих протиправних посягань», - зазначив Ігор Клименко.

Голова Нацполіції розповів, що українські правоохоронці наразі отримують безпрецедентний досвід документування воєнних злочинів. Окрім того, слідчі поліції пройшли спеціалізовані тренінги у Польщі.

«Станом на сьогодні поліція розпочала понад 44 тисячі кримінальних проваджень цієї категорії. Найчастіше – це порушення законів та звичаїв війни. Унаслідок російського вторгнення загинули понад 6700 цивільних осіб, серед них – 433 дитини. Невпізнаними залишаються понад 2500 тіл. Ми використовуємо в роботі кілька мобільних ДНК-лабораторій. За їх допомогою можна визначити особу загиблого впродовж півтори години», – розповів Ігор Клименко.

Голова Нацполіції також наголосив, що, незважаючи на додаткові завдання, пов’язані із війною, українські поліцейські продовжують протидіяти внутрішньому ворогу – криміналітету. Особливу увагу правоохоронці приділяють боротьбі з організованою злочинністю, незаконним обігом зброї та контрабандою.

Генеральний інспектор поліції Румунії Беноне-Маріан Матей подякував українським поліцейським, які своєю ефективною роботою не дають можливості криміналітету скористатися ситуацією в державі та поширити злочинну діяльність на країни ЄС.

«Хочу запевнити, що наша підтримка буде тотальною, незважаючи на будь-які обставини. Ми будемо активно реагувати на потреби українських колег, тому спробуємо використати всі можливості для цього. Для нас важливо реагувати вчасно на такі запити, відтак – щоб співпраця базувалася на порозумінні. Також важливо знати, куди ми можемо спрямувати наші ресурси. Впевнені у тому, що будемо з вами предметніше співпрацювати», – зазначив керівник поліції Румунії.

Під час робочої зустрічі сторони домовилися про розширення транскордонного співробітництва, оперативний обмін інформацією та обговорили першочергові заходи для швидшого реагування на всі виклики.

Відділ комунікації 

поліції Чернівецької області




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux