Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

У поліції Донеччини діє спеціалізована група з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

 

На 30.04.24 кількість безвісно зниклих внаслідок бойових дій і на тимчасово окупованих територіях Донецької області сягає понад 21 800, з них 629 – діти. В умовах важких боїв, які тривають в регіоні, ці цифри постійно змінюються. Для підвищення ефективності розшуку людей за ініціативи Національної поліції України на Донеччині запрацювала окрема група. 

Мета спеціалізованої групи – всебічне розслідування кожного факту безвісного та насильницького зникнення - як цивільних, так і військових. Серед завдань поліцейських – налагодження постійного зв’язку з родинами зниклих і координація зі всіма відповідальними підрозділами Сил безпеки та оборони.

Над пошуком людей працюватимуть 60 правоохоронців - слідчі, оперативники карного розшуку та кримінальні аналітики. За необхідності до роботи залучатимуться криміналісти.

Співробітники, які увійшли до складу групи, базуватимуться в 6 населених пунктах: Покровську, Краматорську, Лимані, Кураховому Донецької області, а також у Дніпрі.

Поліцейські опитуватимуть родичів зниклих, здійснюватимуть відбір ДНК-зразків і призначатимуть судові експертизи, встановлюватимуть свідків і очевидців подій. Крім того, група збиратиме та перевірятиме інформацію зі всіх джерел для встановлення долі громадян: перебування у полоні, за кордоном, підтвердження загибелі.

Працівники спецгрупи також надаватимуть громадянам консультативну допомогу.

Наразі звернутись з питаннями щодо розшуку зниклих осіб можна за номерами:

Маріупольське райуправління поліції - (068) 917 02 62

Бахмутський райвідділ поліції – (050) 660 91 76

Волноваський райвідділ поліції – (093) 820 69 09

Поліція Лимана – (095) 204 15 25

Поліція Торецька – (066) 891 87 76

Поліція Авдіївки – (063) 577 07 61

Поліція Мар’їнки – (066) 805 46 98

Найближчим часом планується запровадити ще дві «гарячі лінії» для прийому дзвінків – у Краматорську та Дніпрі.


 



ПАМ`ЯТКА громадянам як діяти, якщо місцезнаходження вашої близької людини невідоме або вона (потрапила) перебуває у полоні 

                       

Якщо вам відомі факти безвісного зникнення громадян, їх викрадення або потрапляння у полон негайно звертайтесь до найближчого підрозділу поліції із відповідною заявою.

Заяви та повідомлення про такі факти підрозділами поліції приймаються у день звернення близьких родичів зниклого або інших осіб, яким відомо про факт зникнення, до таких підрозділів.

Спосіб подання таких заяв та повідомлень:

•    направленням такої інформації поштою;

•    на телефон 102 (цілодобово);

•    безпосереднього звернення до територіального підрозділу поліції.

У заяві автором зазначається максимально відома йому інформації про обставини зникнення та відомості про зниклу (викрадену, полонену) особу:

•  дата та місце зникнення особи;

•  анкетні дані такої особи, число, місяць та рік її народження;

• прикмети особи (татуювання, шрами тощо);

• які номерні речі (мобільний телефон, паспорт тощо) були в особи під час зникнення;

• дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення, полону) особи.

За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон слідчими Національної поліції розпочинається кримінальне провадження (відомості вносять в Єдиний реєстр досудових розслідувань).

ВАЖЛИВО!

Відкрите за заявою родичів та інших осіб кримінальне провадження є підставною надання відомостей про особу полоненого до органу влади, уповноваженого відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року та інших міжнародних договорів здійснювати функції обміну полоненими.    
Водночас рекомендуємо близьким родичам (мати, батько, брат, сестра, діти) осіб, які зникли безвісти (потрапили у полон, викрадені), разом із наданням заяви про вказаний факт здавати біологічні зразки для виведення ДНК-профілю (або, у разі відсутності близьких родичів, для отримання біологічних зразків потерпілого можуть бути використані його особисті речі (зубна щітка, гребінець, інші предмети гігієни) та подальшого їх порівняння з ДНК-профілями невпізнаних трупів.
На території України біологічні зразки відбираються у біологічних батьків чи дітей зниклої особи або особи, яка перебуває у полоні, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним трупом.
У зв’язку з цим, саме вказаним вище особам бажано прибувати до поліції для подачі заяви про зникнення (полон) та надання біологічних зразків.
Для здачі біологічних зразків особі необхідно прибувати до поліції з паспортом (для дитини – свідоцтвом про народження), щоб особа, яка організовує відбирання біологічних зразків, звірила дані, вказані в постанові про відібрання зразків, з паспортними даними осіб, чиї зразки будуть відбиратися.
Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи здійснюється лише за постановою слідчого та для громадян повністю безкоштовне, і здійснюється за рахунок держави.
Зазначаємо, що відібрання біологічних зразків цілком безпечна і безболісна процедура, яка не займає багато часу.
Відбираються зразки букального епітелію, тобто клітини епітелію ротової порожнини. Вказана процедура здійснюється за допомогою спеціальних щіточок або стерильних ватних паличок шляхом їх поміщення в ротову порожнину і проведення по внутрішніх поверхнях щоки.
Після завершення процедури відбирання зразків букального епітелію складається відповідний протокол.
Громадянин дає свою згоду на відбір та проведення молекулярно-генетичного дослідження, а також згоду на обробку персональних даних.
При встановленні збігів експертна установа негайно поінформує орган досудового розслідування (слідчого), який призначив відповідну експертизу для подальшого інформування родичів (зниклої) загиблої особи.
Але слід зазначити, що встановлення ДНК-профілю з біологічного зразка родича це лише початковий етап і не єдиний з пошуку особи шляхом ідентифікації. Наступним етапом буде тривалий процес порівняння ДНК-профілів родичів з ДНК-профілями невпізнаних трупів для виявлення збігів.
Окрім цього, поліція також просить надавати інформацію про відомі громадянам відомості що підтверджують перебування потерпілого в полоні (наприклад, відеоматеріали, документи, фото тощо), місця можливих поховань (необліковані), місця виявлення трупів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux