До 5-ї річниці Національної поліції презентовано драму на одну дію «Шлях додому», яка охоплює період від окупації до майбутнього миру. Співавторами сценарію є поліцейські, а спектакль засновано на реальних подіях з їхнього життя. Правдива і сповнена болю історія показана через життя звичайної родини, що переживає всі жахи збройної агресії та бореться за те, щоб мирно жити у своїй країні.
У Маріуполі побачила світ вистава, що близька до серця кожного, кого торкнулася війна. Драма стала спільним проєктом Донецького академічного обласного драматичного театру і поліції Донецької області. Дії відбуваються в окупованому Донецьку, а всі ситуації взято з реального життя. На сцені офіцерам ФСБ, бойовикам протистоять звичайні люди, які страждають тільки через те, що люблять свою країну.
«Всі рани загоюються. Але є рани такі, що не повинні гоїтися ніколи. Вони болять і нагадують всім громадянам про те, що цілісність країни не відновлено, йде війна. Єдиний шлях повернення додому – це єднання», - відзначив заступник начальника поліції Донецької області Артем Кисько. Сам переселенець і учасник бойових дій, він разом з митцями театру працював над сценарієм. В основу постановки лягли і його спогади, і зібрані ним історії колег.
Артисти блискуче передали напружену атмосферу окупованого міста, почуття людей, зраду і жорстокість, з якими довелося зіткнутися, і силу духу, що долає всі перешкоди. Лейтмотивом драми стало єднання українців, які у важкий для країни час разом стали на її захист.
«Я заново пережив 2014 рік. Те, що сьогодні відбувалося на сцені – це відбувалося і в житті», - зазначив архієпископ Донецький і Маріупольський, керуючий Донецькою єпархією православної церкви України Сергій.
У виставі втілено мрію всіх, чиї долі зламала війна, - повернення під контроль України окупованих міст, єдина Донеччина і такий довгоочікуваний по обидві сторони розмежування мир. Фінальним акордом на шляху додому стає футбольний матч «Шахтар-Динамо» у вільному Донецьку.
Керівництво поліції Донецької області дякує генеральному директору театру Володимиру Кожевнікову, автору сценарію Ігорю Матюшину, режисеру Андрію Луценку, художнику-режисеру Олені Мурашкіній та усьому колективу професіоналів, які створили це дійство.