Маму і трьох доньок вдалося евакуювати лише з другої спроби - через щільний вогонь росіян, які пішли в атаку на місто. Аби врятувати життя малечі, поліцейські об’єдналися з аеророзвідкою та бригадою Чорних Запорожців ЗСУ. Найскладнішою частиною операції стали пошуки родини в палаючому місті з ризиком нарватися на ворожі ДРГ. У Вугледарі залишається ще троє дітей, «янголи» готують їх евакуацію.
Жителька Вугледара з трьома дітьми віком 7-14 років погодилася на вмовляння поліцейських виїхати з міста. Група «Білий Янгол» здійснила пошуково-рятувальний виїзд, але в перший раз забрати сім’ю не вдалось. У цей день росіяни почали наступ на місто, й екіпаж поліції потрапив під обстріл.
«Безперервний штурм тривав чотири доби. Тому ми спланували новий виїзд у тісній взаємодії з військовослужбовцями ЗСУ - авіарозвідкою та 72-ю ОМБр ім. Чорних Запорожців. Разом з ними склали маршрут евакуації. Піймали проміжок між обстрілами, десь близько 30 хвилин, і заїхали в місто», - розповідає начальник відділу поліції №2 (м.Курахове) Артем Щусь, який очолив команду «янголів».
Родина жила на околиці, в тому районі частково вже були росіяни. Поліцейські дісталися адреси, однак там нікого не було – будинок був зруйнований. У цей момент ворог знову почав штурмові дії.
«Ми потрапили під обстріл. Тому наше броньоване авто сховали й рухалися по Вугледару пішки. Перебіжками від будинку до будинку, бо ворог вів постійний простріл території, як зі стрілецької зброї, так і систем залпового вогню. Треба було розшукати сім’ю. Знайшли їх у підвалі однієї з багатоповерхівок у центрі міста», - повідомляє Артем Щусь.
«Янголи» підігнали транспорт, одягли дівчаток одягли в дитячі бронежилети й шоломи та разом з мамою швидко доправили до Курахового.
«Діти боялися залишати укриття та їхати. Але ми подбали про те, щоб евакуація була максимально безпечною. Нас прикривали підрозділи ЗСУ. Напоготові була друга група з важкою технікою, якщо б ми її потребували. Наша група складалася з 4-х досвідчених поліцейських. Один постійно вів діалог з матір’ю та доньками, заспокоював, відволікав від бойових дій – таке в нього було завдання», - зазначає правоохоронець.
У Кураховому родину нагодували, повели медичний огляд і передали під опіку військової адміністрації Вугледара. Наразі жінка й діти вже у безпеці, на Київщині, з ними працюють лікарі та психологи.
Відділ комунікації поліції
Донецької області
