Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліцейські Донеччини навчатимуться надавати першу психологічну допомогу
Опубліковано 30 липня 2021 року о 12:21

Про це йшлося під час зустрічі начальника поліції Донецької області Миколи Семенишина та представників Товариства червоного Хреста України. Зокрема планується, що 120 поліцейських та рятувальників опанують навички надання психологічної допомоги людям в кризовій ситуації. Крім того, генерал зустрівся з керівниками Представництва Європейського Союзу та Програми ООН із відновлення та розбудови миру, у ході якої учасники обговорили реалізацію спільних проєктів з безпеки громад.

Начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин та його заступник Микола Кащук подякували міжнародним партнерам за допомогу у втіленні проєктів щодо створення безпечного середовища та підвищення довіри громадян.

Обидві зустрічі відбулися у креативному просторі «Відкрита поліція». Діяльність першого в країні суспільного центру, створеного для розвитку партнерських відносин поліції та громадськості, було презентовано в.о. керівника відділу з питань співробітництва в Представництві ЄС в Україні Мартіну Шрьодеру.

Як повідомив Микола Семенишин, один з найбільших проєктів, над яким зараз триває спільна робота – це «Поліцейський офіцер громади».

«Зараз у громадах працюють 17 офіцерів, за кілька місяців їх кількість зросте до понад 30. Наша мета – збільшити постійну присутність поліції не тільки у містах, але й селах. Цей проєкт – симбіоз поліції, яка займається підготовкою та екіпіруванням офіцера, громади, що забезпечує робоче місце, та місцевої влади», – зазначив очільник поліції Донеччини.

Роль соціальної згуртованості у забезпеченні безпеки відзначив ректор Донецького державного університету внутрішніх справ Сергій Вітвіцький.

«Ми відкриваємо кімнату для роботи з дітьми в межах концепції «правосуддя, дружнє до дитини». Разом із поліцією, за підтримки партнерів, ми формуємо коло: сьогодні це діти, завтра курсанти, післязавтра – працівники поліції, вихідці зі своїх громад. У нас є профільна освіта для патрульної поліції, також співпрацюємо щодо водної поліції, дозвільної системи тощо, тобто наука і практика невід’ємні», – підкреслив Сергій Вітвіцький.

Мартін Шрьодер підкреслив, що «важливо, аби мешканці бачили поліцію». Представники Європейського Союзу відзначили, що готові співпрацювати з поліцейськими Донеччини й надалі.

Ще один захід відбувся за ініціативою Національного комітету Товариства Червоного Хреста України та стосувався підвищення кваліфікації поліцейських у сфері надання громадянам домедичної допомоги.

Так, 120 співробітників поліції та ДСНС пройдуть підготовку з надання першої психологічної допомоги.

Навчання відбуватиметься у межах проєкту «Підвищення спроможності реагування на надзвичайні ситуації на сході України», який реалізується за підтримкою Данського Червоного Хреста та охопить Маріуполь та Маріупольський район.

Під час тренінгів правоохоронці опанують методики, які дозволять зберегти психіку людини, яка постраждала внаслідок травми або стала свідком кризової події. За словами представників Червоного Хреста, дослідження показали: якщо людині до приїзду професіоналів було надано базисну психологічну допомогу, то у наступний тиждень після травми їй не знадобилося спеціалізоване лікування.

Відпрацювати навички надання першої психологічної допомоги планується під час тактико-польових навчань, де буде змодельовано ситуації, з якими поліція може стикатися у реальному житті.

Микола Семенишин зазначив, що першими навчання пройдуть поліцейські офіцери громади, а також інструктори тренінгового центру, які передаватимуть досвід іншим працівникам і учасникам формувань з охорони громадського порядку.

Участь у зустрічах з представниками міжнародних організацій взяли керівники Маріупольської районної адміністрації та міськради, підрозділів ДСНС, голови територіальних громад тощо.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux