За 4 місяці 2021 року дізнавачами територіальних підрозділів ГУНП в Донецькій області розпочато досудове розслідування у п’яти кримінальних правопорушеннях за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
Поліція Донеччини реагує на кожне звернення журналістів про перешкоджання професійної діяльності. Для оперативної комунікації з представниками ЗМІ Національною поліцією створено спеціальну гарячу лінію.
Протягом 2020 року слідчими (дізнавачами) було зареєстровано 13 кримінальних проваджень щодо правопорушень, скоєних проти журналістів. За результатами проведеного розслідування по 11 справах прийнято рішення про їх закриття. Рішення про закриття погоджено з органами прокуратури.
Загалом станом на сьогодні за ст. 171 КК України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) зареєстровано та тривають слідчі дії по 5 злочинам, за ст. 345-1 КК України (Погроза або насильство щодо журналіста) – 2.
Слідчим управлінням ГУНП в області здійснюється постійний моніторинг організації реєстрації, розкриття та розслідування злочинів, учинених у сфері професійної діяльності працівників ЗМІ, вживаються організаційні та практичні заходи, спрямовані на забезпечення належного розслідування таких злочинів, з метою встановлення осіб, які їх вчинили та притягнення винних до кримінальної відповідальності.
Так, у цьому році стан досудового розслідування у двох кримінальних провадженнях за ст. 345-1 КК України заслухано при керівництві слідчого управління ГУНП в Донецькій області та взято на контроль.
У жовті 2021 року з метою комунікації та налагодження взаємодії із працівниками ЗМІ відкрита гаряча лінія для повідомлень про правопорушення стосовно журналістів - окрема електронна адреса [email protected], Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України. Повідомлення, які надходять на інформаційну платформу, потраплять до департаменту, який оперативно супроводжує кримінальні провадження за правопорушеннями, скоєними проти журналістів.