Про це т.в.о. начальника Головного управління Нацполіції в Донецькій області повідомив під час наради з підбиття підсумків роботи за дев’ять місяців 2021 року. Керівники п’ятьох територіальних підрозділів були відзначені нагородами.
З початку року до поліції надійшло понад 330 тисяч звернень від громадян про допомогу – на 10 тисяч більше ніж за аналогічний період минулого року. Це свідчить про довіру мешканців до правоохоронців.
Артем Кисько розглянув роботу територіальних підрозділів поліції Донеччини за пріоритетними напрямами, визначеними керівництвом МВС і Національної поліції.
Кількість зареєстрованих тяжких та особливо тяжких злочинів порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилася на 3,3%, а рівень розкриття зріс на 4%. Зокрема розкрито 61 з 62 вбивств, 41 з 43 розбійних нападів, 100% фактів нанесення смертельних тілесних ушкоджень та зґвалтувань.
Щодо боротьби з «ворами в законі», то сьогодні на території Донецької області їх немає.
«Один з найголовніших пріоритетів – протидія організованій злочинності. З початку року задокументовано 23 організовані злочинні групи, з них шість злочинних організацій – це найвищий результат з 2014 року. До відповідальності притягуються 96 осіб, встановлено їх причетність до понад 200 злочинів», - повідомив т.в.о. начальника поліції Донеччини.
Артем Кисько зазначив, що основним завданням у сфері боротьби з наркозлочинністю залишається викриття збувальників, яке є найбільш ефективним за умови підтримки громадами. З початку року задокументовано 353 збувальників, вилучено з обігу наркотиків і психотропів на понад 72 млн гривень.
Зріс рівень розкриття майнових злочинів: якщо на початку року розкривалася кожна друга крадіжка з помешкань громадян, то зараз – понад 69%.
Тимчасовий виконувач обов’язків начальника поліції Дончечини наголосив на необхідності посилення взаємодії з територіальними громадами щодо впровадження проєкту «Поліцейський офіцер громади».
«Протягом року у всіх громадах мають запрацювати поліцейські офіцери, які опікуватимуться виключно безпекою жителів цієї громади. Ми ставимо перед собою такі терміни. Сьогодні поліцейські офіцери працюють у восьми територіальних громадах, ще у восьми - проходять навчання та у чотирьох – відбувається відбір кандидатів на ці посади», - сказав Артем Кисько.
За принципом безбар’єрності на Донеччині триває впровадження системи «Сustody Records», яка зараз функціонує в усіх ізоляторах тимчасового тримання. Готується її впровадження у відділках поліції. Крім того, планується відкриття перших фронт-офісів поліції – в Маріуполі, Дружківці та Мангуші.
Триває розвиток проєктів: безпечне дитинство, протидія домашньому насильству, громадський контроль за порушенням ПДР, цифровізація.
«Кожне вчинене правопорушення – програш поліції. Саме тому ми активно працюємо над попередженням злочинів, а ця робота неможлива без підтримки суспільства», - зазначив Артем Кисько.
За віддану службу було відзначено керівників п’ятьох підрозділів, які отримали чергове спеціальне звання, відзнаки командувача Об’єднаних сил «Козацький хрест» ІІІ ступеня, «За звитягу та вірність».