За вісім місяців до поліції надійшло понад 2400 повідомлень про зникнення громадян, 2350 з них було розшукано впродовж доби. Поліцейські докладають максимум зусиль, аби вберегти людей від можливої біди та якомога швидше повернути їх додому.
«Допоможіть, моя донька після школи не повернулася додому!», «Пішов учора вранці на роботу й досі нема», «Вже понад добу не виходить на зв’язок» - ось такі тривожні повідомлення щодня надходять на 102 від схвильованих громадян, майже чверть з них - щодо зникнення неповнолітніх. Отже, для співробітників поліції області пошуки безвісти зниклих завжди в пріоритеті.
Причини зникнення різні: сварки з близькими, пияцтво, психічні захворювання, байдужість до почуттів близьких людей. Неповнолітні не повертаються додому переважно через сварку з батьками.
Справжній «бум» втеч дітей прийшовся на літній період - у більшості випадків неповнолітні через тривалість денної пори не поспішали повертатися додому, отже, до поліції надходило по кілька таких повідомлень за добу. Загалом же за вісім місяців цього року зусиллями оперативників та ювенальних поліцейських було розшукано більше 600 дітей, а це значить, що вони неушкодженими повернулися у свої домівки.
Варто нагадати, що ефективність пошукових заходів залежить не тільки від професіоналізму та компетентності поліцейських, а й від своєчасного повідомлення про зникнення. Так цього року із понад 1700 дорослих громадян, яких було оголошено в розшук як безвісти зниклих, 24 було виявлено загиблими. Найчастішими причинами таких наслідків є зловживання спиртними напоями та антисоціальний спосіб життя.
Співробітники поліції Донеччини нагадують: якщо зникли ваші близькі, без жодних зволікань повідомляйте в поліцію за номером 102! Будьте уважні до самотніх людей на вулицях та в громадських місцях, особливо якщо це діти або літні особи. Своєчасне реагування та повідомлення на 102 врятує їх від біди.