Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
За минулу добу троє мешканців покровської оперативної зони потрапили до пасток шахраїв
Опубліковано 14 березня 2019 року о 13:58

Мешканка Білозерського віддала за «порятунок доньки від тюрми» 14 тисяч гривень, а жінка з Мирнограду, почувши аналогічну шахрайську «легенду», перевела аферистам 5 тисяч гривень. Також без коштів залишився і мешканець Мирнограду, який перерахував більше тисячі гривень за замовлення в інтернеті, яке так і не отримав. Поліцейські встановлюють осіб зловмисників, причетних до даних правопорушень.

До чергової частини Добропільського відділення поліції звернулася 69-річна жителька Білозерського, яка поскаржилася на те, що невідома жінка заволоділа її грошима. З’ясувалося, що потерпілій зателефонувала незнайомка, представилася слідчим поліції і сказала, що її донька зараз знаходиться у відділенні за побиття людини. Аби «зам’яти справу» і не відкривати кримінальне провадження відносно «правопорушниці»,незнайомка попросила перевести на її банківську картку 14 тисяч гривень. Розгублена пенсіонерка замість того, щоб подзвонити дочці чи в поліцію, вирушила до найближчого терміналу й перерахувала вказану суму. Через кілька годин донька ошуканої жінки сама зв’язалася з нею і тоді потерпіла зрозуміла, що потрапила до шахрайської пастки.

На такий же «ґачок» піймалася і 39-річна мешканка Мирнограду. Їй так само подзвонила псевдослідча з повідомленням: «Ваша донька побила чужу дитину і тепер за це може потрапити до тюрми, щоб не допустити цього – треба заплатити». Незнайомка назвала потерпілій суму «послуги» - 5 тисяч гривень, й зауважила, що матері необхідно буде негайно знищити роздрукований в терміналі чек. Жінка виконала озвучені умови, після чого зайшла в гості до своєї доньки, яка зі здивуванням почула від матері історію про свої «пригоди» й порадила негайно звернутися у поліцію.

Ще один житель Мирнограду того ж дня написав заяву про те, що його ошукали. Було встановлено, що 40-річний чоловік замовив на інтернет-сайті перфоратор, перевів на картку продавця більше тисячі і чекав на замовлення. Коли термін отримання посилки сплинув і замовник спробував зв’язатися із продавцем, його телефон виявився вимкненим, а оголошення зникло з сайту.

За всіма трьома фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, санкцією якої передбачено покарання до 3-х років обмеження волі.

Правоохоронці продовжують застерігати громадян від «телефонних» аферистів та наголошують, що подібні дзвінки про злочини за участю близьких чи родичів, які просять грошей – звичайні «шахрайські пастки». Завжди перевіряйте отриману інформацію у відповідних установах та частіше спілкуйтеся зі своїми літніми батьками чи старенькими сусідами, розповідайте про схеми афер, про незнайомців, яких ні в якому разі не можна пускати до своїх осель. І про всіх підозрілих візитерів одразу повідомляйте поліцію.

Покровський відділ поліції
Донецької області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux