Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
МВС та UNFPA нарощують співпрацю щодо протидії домашньому насильству: попереду створення мобільного додатку і впровадження засобів електронного контролю за кривдниками
Опубліковано 21 квітня 2021 року о 11:55

20 квітня заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та представники UNFPA під час зустрічі обговорили потенційні можливості розвитку співробітництва в рамках проекту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі».

«Ми дуже високо цінуємо співпрацю між Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією та UNFPA, яка базується на системному підході запобігання та протидії домашньому насильству в Україні», - наголосила Катерина Павліченко.

Заступниця міністра відзначила максимально успішні результати співпраці, зокрема, масштабну інформаційну кампанію, системні навчання поліцейських, матеріально-технічну допомогу щодо посилення спроможностей мобільних груп з протидії домашньому насильству.

«Національна поліція активно нарощує свій потенціал. Це і оптимізація штатної структури підрозділів Національної поліції – створення спеціалізованих секторів та додаткових мобільних груп, надання відповідних повноважень патрульній поліції в частині винесення ТЗП. Наразі МВС спільно з UNFPA працює над розробкою і впровадженням цифрових складових у систему запобігання та протидії домашньому насильству, це й універсальний онлайн-ресурс для тренерів, і окремий мобільний додаток. В умовах тих викликів, які сьогодні стоять перед нами, такі ініціативи є необхідними», - зазначила Катерина Павліченко.

Заступниця міністра також висловила сподівання щодо спільної реалізації масштабних інформаційних кампаній з підвищення обізнаності населення, подібних вже реалізованій виставці «Річ у тім» у рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Катерина Павліченко зазначила, що МВС та Нацполіція розпочали роботу щодо вивчення можливостей запровадження електронних засобів контролю (які б відстежували виконання кривдником обмежувальних заходів) та створення відкритого реєстру кривдників.

Своєю чергою представник UNFPA в Україні Хайме Надаль подякував за плідну співпрацю та відзначив високі результати роботи щодо боротьби з домашнім насильством:

«Ми пишаємось спільними напрацюваннями і особливо створенням спеціалізованих мобільних груп у населених пунктах з невеликою кількістю жителів. Ми також вважаємо, кількість скарг про домашнє насильство, що суттєво зросла, свідчить про зростання довіри до вашої роботи», - сказав Хайме Надаль.

За його словами, напрямки майбутньої співпраці, які будуть повністю узгодженими з МВС, включатимуть розробку стандартних операційних процедур для працівників поліції, розбудову спроможностей мобільних груп та викладачів навчальних центрів, створення мобільного додатку для тих, хто постраждав або страждає від насильства.

«UNFPA вітає ініціативи Міністерства внутрішніх справ щодо вивчення найкращих практик роботи з кривдниками. Ми зацікавлені в продовженні нашої співпраці та обговоренні усіх пріоритетних питань», - заявив Хайме Надаль.

У свою чергу Катерина Павліченко запропонувала сконцентрувати діяльність щодо протидії та запобігання домашньому насильству у сільській місцевості та роботі з дітьми, а також на розробці внутрішніх удосконалених політик і процедур.

Хайме Надаль вручив Катерині Павліченко подяку від UNFPA за вагомий особистий внесок у розбудову системи попередження та протидії домашньому насильству.

Департамент комунікації МВС України

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux