Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліцейські Донеччини вдосконалили навички ведення процесуального інтерв'ювання
Опубліковано 06 серпня 2021 року о 13:36

12 правоохоронців пройшли тренінг від Консультативної місії Європейського Союзу із вдосконалення проведення заходів на місці події, методів ведення слідчого інтерв’ю (за моделлю PEACE) та основної розвідки відкритих джерел. Набутий досвід за міжнародними стандартами дозволить ефективніше розкривати резонансні злочини.

Курс навчання тривав три дні та складався з теоретичного матеріалу та практичних завдань за різними сценаріями розвитку подій. Тренінг пройшов за участі представників КМЄС - радників та тренерів з питань кримінальних розслідувань ТамасаТесарека (Чехія) та Мілени Марінової (Болгарія).

Експертами з організації тренінгів з питань криміналістичних розслідувань виступили Олександр Подпругін та Василь Боднарюк.

У навчанні взяли участь працівники обласного главку поліції області та територіальних підрозділів, серед яких були слідчі, оперативники, криміналісти та патрульні поліцейські.

Учасники тренінгу розпочали навчання з управління оглядом місця події. Ці слідчі дії вважаються одними з найважливіших та більш складних у справі. Тренери приділили увагу деталям та конкретизували дії на прикладах розкритих злочинів.

Окрему увагу було сфокусовано на процесуальному інтерв’юванні за моделлю PEACE.

Модель була розроблена на початку 90-х років у співпраці правоохоронців і психологів Великобританії. Ця модель запроваджує розмовний, неконфліктний підхід до отримання інформації від суб’єкта розслідування. Це допомагає отримувати більш правдиві свідчення через неагресивну тактику опитування.

Модель включає 5 базових кроків, що позначаються літерами P-E-A-C-E відповідно до різних фаз співбесіди. Перший етап «Р» - preparation and planning (підготовка та планування) включає перегляд справи та підготовку плану процесуального інтерв’ювання.

Друга фаза «Е»- engage and explain (залучити та пояснити) визначає цілі опитування. Це своєрідний вступ, що допомагає встановити зв’язок між офіцером та інтерв’юйованим.

Третій крок «А» - account clarification and challenge (уточнення свідчень, заперечення) – це перехід безпосередньо до головних питань. Під час цієї частини викладаються деталі справи, проводиться огляд та опис подій.

Четверта фаза «С» - closure (закриття) завершальна стадія процесуального інтерв’ювання, під час якої документуються відповідні свідчення, записи, заяви, тощо. Залежно від типу розслідування, вони можуть бути підписані для набуття юридичної сили.

П’ятий, останній крок «Е» - evaluation. Це оцінка процесу та результатів співбесіди. Перше, що слід зрозуміти – чи були досягнуті цілі процесуального інтерв’ювання, а також прийняти рішення про необхідність додаткових опитувань.

Модель PEACE застосовується у будь-яких кримінальних розслідуваннях та щодо осіб із різним процесуальним статусом – свідок, потерпілий, підозрюваний, інші учасники кримінального провадження.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux