Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліцейські Донеччини взяли участь у Всеукраїнському форумі жіночого лідерства
Опубліковано 11 березня 2021 року о 09:54

За ініціативи Донецького юридичного інституту МВС України та за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру у партнерстві з поліцією Донеччини за участі ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів» відбувся форум гендерної рівності в діяльності органів системи МВС України. Учасники обговорили проблемні питання збільшення участі жінок у діяльності сектору безпеки та подолання бар’єрів у їх професійній реалізації.

Вчора, 10 березня, у стінах Донецького юридичного інституту МВС України пройшов Всеукраїнський форум жіночого лідерства «Бути жінкою. Бути лідеркою. Буди собою». У заході взяли участь представниці МВС, зокрема заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, представниця Консультативної місії ЄС в Україні, учасниці бойових дій, працівниці Нацполіції України, ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів», курсанти та курсантки, всі небайдужі до гендерних питань.

Учасники заходу обговорили гендерні стереотипи у суспільстві та у системі правоохоронних органів, захист прав жінок, шляхи розвитку лідерства жінки у будь-якій професійній діяльності.

Заступниця Міністра внутрішніх справ відзначила, що МВС та Нацполіція визначає один із пріоритетних напрямків своєї діяльності - це подолання гендерних стереотипів та насильства, дотримання гендерного балансу у системі правоохоронних органів.

«Безпека сьогодні не є питанням виключно чоловічим. У секторі безпеки та оборони доступними стають такі посади як прикордонниця, поліцейська, рятувальниця, вибухотехниця», - сказала Катерина Павліченко.

Окрім того, представниця МВС поділилася власним баченням жіночого лідерства: «Для мене це долати так звану скляну скелю і при цьому допомагати тим, хто йде позаду тебе, її розбити».

Під час форуму з мотиваційною промовою до присутніх звернулася Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, яка відзначила, що кількість жінок, які працюють та служать с сфері безпеки та оборони нашої країни, збільшується кожного року.

«Ваше лідерство - це ваша відданість справі, це любов до того, чим ви займаєтесь, це відкритість, готовність до адаптувань та змін. Це готовність брати відповідальність і приймати рішення і це готовність бути собою і завжди йти до своєї мети», - надихнула промовою заступниця Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук.

Радниця з питань взаємодії поліції та громади на засадах партнерства та координаторка з гендерних питань КМЄС в Україні Лариса Рудменсон привітала учасників форуму і акцентувала увагу на значенні жінок у розвитку держави.

Обговорення відбулося у межах чотирьох панельних секцій: як бути лідеркою в секторі безпеки та чому жінкам варто служити та захищати; участь жінок у законотворенні та правозастосуванні; гендерно орієнтоване лідерство та підтримка жінок на шляху до рівних з чоловіками прав і можливостей; як стати амбасадоркою гендерної рівності та очолити боротьбу з гендерно зумовленим насильством у суспільстві.

У межах секції «Як бути лідеркою в секторі безпеки та чому жінкам варто служити та захищати» присутні познайомилися з діяльністю громадської організації «Українська асоціація представниць правоохоронних органів». Близько 400 жінок і чоловіків вже стали членами Асоціації. Зокрема, це платформа, яка є сьогодні формуванням спільноти жіночого лідерства, сприяє забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків – працівників правоохоронних органів.

Також на заході обговорювалися проблемні питання розбудови гендерної рівності та шляхи подолання дискримінації жінки в суспільстві. Наприкінці форуму учасники подякували всім присутнім, хто на власному прикладі руйнує гендерні стереотипи.

 
Відділ комунікації поліції
Донецької області

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux