Меню

У Вугледарі запрацював перший кризовий соціальний центр для жінок, які потерпають від домашнього насильства

Опубліковано 16 березня 2018 року о 18:16

В рамках Спільної програми ООН Жінки-ПРООН відкрився Центр, де потерпілим від домашнього насильства зможуть надавати інформаційну, психологічну та юридичну допомогу. Спеціалісти закладу активно співпрацюють з місцевою поліцією та інформують їх про всі випадки, де необхідне втручання правоохоронців.

На жаль, офіційна статистика не відображає реальної картини домашнього насильства, оскільки більшість потерпілих не звертається за допомогою до правоохороних органів. Але разом з тим жінки, котрі страждають від насильства та образливої поведінки, потребують невідкладної консультативної та психологічної допомоги. Саме таку допомогу Центр в змозі надати жінкам, що потерпіли від домашнього насильства – фізичного, психологічного, економічного чи сексуального.

Наразі два схожих Центра знаходяться у Маріуполі та Слов’янську, де жертвам домашнього насильства допомагають швидше позбутися почуття невпевненості і самотності та навіть надають тимчасовий притулок.

- Кризовий Центр є своєрідною ланкою у взаємодії громадських структур, які вже працюють над проблемою насильства. Поліція та інші соціальні структури безперечно допомагають громадянам, але вони є дещо обмежені рамками закону. А соціальний Центр - це місце, де жінки зможуть відчувати себе у безпеці, розраховуючи на повну конфіденційність та розуміння зі сторони наших працівників, - розповідає Тетяна Сігаєва мобілізаторка вугледарської громади з питань домашнього насильства.

Перед місцевими мешканцями також виступили міський голова Сілич Андрій та керівник відділення поліції Соловйов Олександр, які в свою чергу підтримали організаторів новоствореного закладу та зазначили, що силові структури та органи місцевого самоврядування готові до співпраці та активної допомоги у будь-яких питаннях.

Треба відзначити, що протягом 2017 року правоохоронцями Волноваської оперативної зони було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень згідно зі ст. 173-2 «Вчинення насильства у сім’ї» близько 350 кривдників, а цього року на облік до поліції поставлено близько 150 осіб, які схильні до вчинення такого виду правопорушення.

В свою чергу, поліція Донеччини також розвивається та вдосконалюється у напрямку протидії насильства в родині. Для покращення реагування у Маріуполі вже запрацювала мобільна група «Поліна». Працівники поліції, які пройшли спеціальні тренінги виїжджають на виклики та надають кваліфіковану допомогу громадянам.

Волноваський відділ
поліції Донецької області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux