Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Знайшли злочинця по шапці «Діда Мороза»: як працювали службові собаки поліції Донеччини в 2020 році
Опубліковано 23 грудня 2020 року о 13:47

Протягом року чотирилапі слідопити допомогли розкрити понад 400 злочинів та знешкодити 16 000 боєприпасів. Розшукати та упізнати замаскованого злочинця непросто, але не для собаки. На Донеччині команди К-9 вистежували вбивць і грабіжників навіть за кількома молекулами запаху.

Поряд із найсучаснішим обладнанням поліція Донеччини використовує унікальні здібності собак. У багатьох випадках тварини спрацьовують краще та швидше за будь-який прилад. Це довели вихованці кінологічного центру поліції регіону.

З початку року кінологічні групи виїжджали на допомогу близько 1000 разів. Робота кінологів пов’язана з ризиком для життя: разом із вибухотехніками вони залучаються до розмінування, обстеження місць, де є загроза вибуху, при вилученні зброї і затриманні злочинців.

«За допомогою службових собак розкрито 426 злочинів. З незаконного обігу вилучено 13 одиниць зброї, 343 вибухові пристрої, 16 000 боєприпасів, 18 000 набоїв, а також - понад 3 кг канабісу, більше кілограма амфетаміну, 1500 пігулок екстазі», - розповів начальник кінологічного центру ГУНП в Донецькій області Леонід Котов.

Сержант поліції Валерія Єгуртова з напарницею Блонді допомогли в розкритті резонансного злочину – збройного нападу на охоронця заводу в Маріуполі влітку. Зловмисник у костюмі «Діда Мороза» зі штучною бородою декілька разів вистрелив у чоловіка, поранивши його. Стрілок приховав зовнішність, проте для поліції було достатньо і його запаху, що лишився. Собака миттєво взяла слід та знайшла на ньому шапку нападника. За цією річчю в подальшому було знайдено і його самого.

Затримати вбивць літньої маріупольчанки «за гарячими слідами» вдалося завдяки допомозі кінолога Георгія Геледчака з вівчаркою К’ярою. Зловмисники, чоловік та молода жінка, позбавили пенсіонерку життя, щоб заволодіти її майном, та заховалися. Чотирилапа помічниця вказала напрямок руху підозрюваних, яких згодом оперативники знайшли у підвалі багатоповерхівки.

Сьогодні в підрозділі служить 51 собака. Найбільше з них спеціалізуються на пошуку людини за її запаховим слідом, інші мають кваліфікацію з пошуку зброї та вибухівки, а також наркотиків. У цьому році в поліції з’явився собака, натренований на виявлення трупів. Німецька вівчарка Берта вже розшукала два тіла.

У 2020 році поліцейські взяли курс на оновлення поголів’я службових собак. Завдяки співпраці з розплідником «Маринчук К-9» штат поповнено новими породами: голландська вівчарка, два ротвейлери та шість бладхаундів. Усі вони розшукові собаки.

Восьмирічний «голландець» Мануель Гарсіа продемонстрував чудеса слідової роботи, відібравши запах злочинця з дротів, за які той взявся при викраденні побутової техніки. Цих кількох молекул псу вистачило, щоб вистежити грабіжника.

Кінологічний центр не тільки готує собак для служби в поліції, але й проводить селекційну роботу, щоб отримати якнайбільше нових чотирилапих помічників з відмінними робочими якостями. ЇЇ результатом стало народження цуценят бладхаунда Аделіни та Бена, які зараз проходять загальний курс дресирування. Саме представників цієї породи вважають найкращими слідопитами, бо вони можуть брати слід великої давнини та йти за ним до 200 км. Бладхаунд Гроза разом з німецькою вівчаркою Кінгом провели поліцейських до двох зниклих дітей у Костянтинівському районі, яких шукали всю ніч.

Кінологічний центр базується в Маріуполі, але з метою своєчасного перекриття всієї області та ефективного реагування на сигнали тривоги створено три територіальні підрозділи: у Слов’янську, Бахмуті та Волновасі.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux