Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція та провідні виші створили на Донеччині колаборацію науки та практики для підвищення безпеки
Опубліковано 22 січня 2021 року о 12:19

Вчені створюють наукові розробки для безпекових потреб, а студенти проходять практичне навчання від поліцейських. В умовах збройної агресії та пандемії поліція та заклади вищої освіти співпрацюють у таких актуальних сферах як безпека громад і кібербезпека, протидія гібридним загрозам, права людини та запобігання домашньому насильству.

Поліцейські взаємодіють зі всіма вишами, проте найбільш тісне партнерство склалося з трьома - Донецьким юридичним інститутом МВС України, Маріупольським державним університетом, Приазовським державним технічним університетом. Із вищими навчальними закладами укладено меморандуми про співпрацю, у рамках яких за чотири роки реалізовано понад 125 спільних проєктів.

Це дало змогу запровадити безпекові інновації, покращити взаємодію з жителями громад, вдосконалити поліцейський сервіс. Крім того, кількість молоді, яка приходить на службу до поліції, зросла, і тепер Донеччина входить до п’ятірки областей за конкурсним набором. Як результат – регіон є одним з чотирьох найбезпечніших у країні.

Орієнтація на потреби громадян. З утворенням територіальних громад поліція почала формування єдиної платформи взаємодії з громадськістю для того, щоб надавати самі ті послуги, які відповідають очікуванням громадян. Першу стратегію співробітництва було розроблено на базі Приазовського державного технічного університету, а студенти ПДТУ та МДУ створили молодіжну варту – громадські формування з охорони публічного порядку.

А в 2020 році поліція спільно з Донецьким юридичним інститутом об’єднали зусилля понад 100 науковців та практиків із України та представників Республік Білорусь, Молдова, Вірменія та Таджикистан. Експерти визначили Стратегію кримінологічної безпеки Донецької та Луганської областей до 2025 року, що передбачає активне впровадження в життя громад проєктів із профілактики злочинності, які були реалізовані у партнерстві з вишами - «Поліцейський офіцер громади», «Безпечний будинок», «Безпечне таксі», з протидії наркоманії та домашньому насильству тощо.

Безпечний кіберпростір. Маріупольський державний університет – один з небагатьох в країні, де вже три роки існує спеціальність «Кібербезпека». Тут готують і поліцейських «хакерів», а студенти мають можливість проходити практику в кіберполіції. А викладачі і курсанти ДЮІ разом з кіберполіцейськими створили в месенджері Telegram чат-бот «Cybercentre», яким зараз користуються понад 1500 користувачів. За допомогою бота можна захистити свій акаунт, отримати рекомендації, як діяти в разі кібератак, та повідомити про злочин в кіберпросторі.

Безпека дітей. У рамках спільного проєкту «Рівність. Безпека. Право» для дітей створено гарячу лінію в Донецькому юридичному інституті. Крім того, мобільні групи поліції провели зустрічі зі школярами 20 громад, які знаходяться на лінії зіткнення. Хлопців і дівчат навчали правилам поведінки з вибухонебезпечними предметами, прийомам самооборони та правам людини.

Більше практики. Поліцейські не тільки захищають, але й навчають молодь, знайомлять з тим, як новітні теорії працюють на практиці. Студенти і курсанти мають змогу стажуватися у підрозділах поліції, проходити цікаві заняття безпосередньо від діючих поліцейських. Своїм досвідом з молоддю діляться керівники поліції Донеччини на чолі з очільником обласного главку Миколою Семенишиним. З 2020 року табірні збори для першокурсників ДЮІ відбуваються за участі бійців спецпідрозділу КОРД, які навчають курсантів азам тактики і прийомам, перевіреним «в реалі».

Працівники слідчого управління організували для курсантів курс «розслідування на місці події»: молодь в умовах, максимально наближених до реальності, працює з криміналістичною технікою, збирає докази. Із тонкощами сучасних методів психофізіологічних досліджень молодь знайомить практикуючий поліцейський-поліграфолог, член американської асоціації поліграфологів.

Важлива новація - лекції від правоохоронців щодо гібридних загроз та протидії ним. Завдяки співпраці з поліцією молоді фахівці приходять до лав поліції більш підготовленими до реалій служби.

Підготовка поліцейських. У рамках партнерства з провідними вишами поліцейські мають унікальну можливість отримувати актуальні знання без відриву від служби, а також підвищувати кваліфікацію за міжнародними стандартами. Правоохоронці вивчають ефективні комунікації та новітні психологічні методики щодо вирішення конфліктів, протидії в інформаційних війнах, що особливо необхідно у період збройної агресії та пандемії.

Освітяни також проводять для поліції тренінги з української мови, історії, прав людини та гендерних питань.

Приєднуйся. Поліцейські спільно з провідними вишами презентують школярам професію правоохоронця та готують їх до вступу у відомчі навчальні заклади. До початку карантину масштабні фестивалі освіти, де можна «наживо» поспілкуватися з професіоналами, спробувати себе в якості кінолога або криміналіста, а також детективні квести збирали до 200 учасників.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux