Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Впровадження кримінальних проступків дозволить розглядати прості справи протягом місяця та вирішувати їх у суді за спрощеною процедурою, - Антон Геращенко
Опубліковано 01 липня 2020 року о 19:01

Сьогодні, 1 липня, вступив у силу закон про кримінальні проступки. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що 60% всіх правопорушень будуть проходити через інститут кримінальних проступків і слідство буде займати лише декілька місяців.

«Після впровадження інституту кримінальних проступків прості справи, як-то дрібні крадіжки чи дрібне хуліганство, будуть розслідуватися органами досудового розслідування максимум місяць і суд буде розглядати їх за спрощеною процедурою. Однак, це не обмежує право громадянина на захист. Суть кримінальних проступків у тому, що є базовий принцип невідворотності покарання, ми просто його наближуємо та захищаємо права потерпілих», - заявив Антон Геращенко.

Заступник голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе зазначив, що до прийняття закону один слідчий у своєму проваджені міг розглядати одночасно від 300 до 500 справ. Це призводило до того, що права громадян не завжди забезпечувались та не було відшкодування завданої злочином шкоди.

«Кращого подарунку на День слідства, аніж запровадження інституту кримінальних проступків і вигадати не можливо. Ідея кримінальних проступків була започаткована ще в минулого кримінально-процесуальному кодексі, який був прийнятий у 2013 році, але 8 років весь колектив слідчих чекав прийняття цього закону. Відповідно, ми очікуємо, що Законом про інститут кримінальних проступків, який сьогодні вступив у дію, ми розвантажимо слідчих та зосередимо їхню увагу на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів. Натомість підрозділи дізнання, яких у Нацполіції майже 4 тисячі, розглядатимуть кримінальні проступки», - заявив Максим Цуцкірідзе.

Начальник Головного слідчого управління пояснив, що до кримінального проступку відносяться правопорушення, які за своєю суттю не передбачають покарання у вигляді позбавлення волі, а обмежуються штрафом, арештом чи виправними роботами. Штраф буде налічували від 1000 до 51 тисячі гривень. Особа, яка заплатила штраф, буде вважатися несудимою.

Наразі максимальний термін розслідування проступку – один місяць.

«Ми маємо вже перший результат роботи дізнавачів. Станом на 12:30 сьогодні зареєстровано 1200 кримінальних правопорушень, із них майже 40% - кримінальні проступки», - додав Максим Цуцкірідзе.

Нагадаємо, кримінальний проступок є діянням (дією чи бездіяльністю), за вчинення якого передбачене покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 тис. гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі. Водночас злочини поділяються залежно від строку покарання у вигляді позбавлення волі та розміру штрафу: тяжкі та особливо тяжкі. Також закон вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком (покарання - штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати до трьох років; а при повторному порушенні - до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років). До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

Департамент комунікації МВС України

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux