Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
З початку року слідчі Нацполіції забезпечили відшкодування на понад мільярд гривень збитків у кримінальних провадженнях
Опубліковано 20 жовтня 2021 року о 18:51

Всього за 9 місяців слідчі направили до суду матеріали майже у 48,7 тис. кримінальних провадженнях. Про це йшлося під час наради з підбиття підсумків роботи слідчих підрозділів з початку року під головуванням заступника Голови Національної поліції України — начальника Головного слідчого управління Максима Цуцкірідзе.

Максим Цуцкірідзе зазначив, що міністром внутрішніх справ України окреслені пріоритети державної політики МВС та Національної поліції:

«Це, насамперед, підвищення довіри населення, створення безпечного середовища, покращення матеріально-технічного забезпечення кожного працівника, цифровізація роботи та розвиток сервісів. Водночас хочу подякувати кожному керівнику, кожному слідчому за ту роботу, яка була направлена саме на підвищення ефективності розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів».

Заступник Голови Нацполіції також наголосив, що перед Національною поліцією поставлено низку першочергових завдань, серед яких – контроль за дотриманням прав людини у підрозділах поліції, впровадження цифрових та інформаційних технологій, зокрема при повідомленні поліції про вчинення кримінальних правопорушень, домашнього насильства тощо.

«У той же час розслідування кримінальних правопорушень залишається основним завданням поліції, яке безпосередньо виконують слідчий апарат та підрозділи дізнання. Попри на роботу в умовах пандемії COVID-19, ми спрацювали позитивно і, в основному, поставлені керівництвом Національної поліції перед слідчим апаратом завдання виконано. До речі, щодо злочинів, пов’язаних з епідемією COVID-19: особливу увагу звертаємо на документування незаконної діяльності осіб, які підроблюють медичну документацію про COVID-безпечність. Протягом 9 місяців цього року розпочато 486 кримінальних проваджень за цими фактами», - наголосив Максим Цуцкірідзе.

Окремо керівник Головного слідчого управління наголосив на необхідності посилення контролю за розслідуваннями злочинів проти журналістів. Протягом цього року Національна поліція зареєструвала 158 кримінальних проваджень, з яких: 113 - за ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), 38 - за ст. 345-1 КК України (погроза або насильство щодо журналіста) і 7 – за ст. 347-1 КК України (умисне знищення або пошкодження майна журналіста).

Т.в.о. заступника начальника ГСУ – начальника управління організації досудового розслідування Артур Добросердов повідомив, що упродовж 2021 року розпочато 961 кримінальне провадження за фактами очевидних умисних вбивств. Із них 8 скоєно – на замовлення, 33 – із використанням вогнепальної зброї та вибухівки:

«Розкрито 951 умисне вбивство або 99 % від зареєстрованих. Щодо розкриття та розслідування тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками – упродовж року зареєстровано 357 таких злочинів, з яких розкрито 352».

Також упродовж 9 місяців 2021 року слідчі розпочали досудове розслідування у 585 кримінальних провадженнях по 3752 кримінальним правопорушенням, учинених організованими групами та злочинними організаціями.

Направлено до суду з обвинувальним актом у 392 кримінальних провадженнях. Це на 103 кримінальних проваджень більше, ніж у 2020 році. Під час розслідування виявлено 395 організованих груп та злочинних організацій.

Т.в.о. заступника начальника ГСУ – начальника управління організації роботи та методичного забезпечення Сергій Гайду повідомив, що всього за 9 місяців цього року слідчі розслідували майже 1,8 млн кримінальних проваджень. У середньому одним слідчим розслідувалося 373 кримінальні провадження.

«До суду направлено матеріали по 48,7 тис. кримінальних правопорушень. Це менше, ніж торік, що пов’язано з передачею минулого року до підслідності дізнавачів кримінальних правопорушень, віднесених до проступків. У направлених до суду провадженнях розслідувано 50,6 тис. тяжких та особливо тяжких злочинів», – повідомив Сергій Гайду. Він додав, що також більше, ніж торік, розслідувано службових злочинів, зокрема фактів хабарництва, господарських злочинів, вимагання, шахрайства, легалізації доходів та наркозлочинів, кваліфікованих крадіжок, тяжких тілесних ушкоджень, що заподіяли смерть потерпілого тощо.

Також до суду направлено матеріали по 50,6 тис. про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Також у ході досудового розслідування відшкодовано заподіяні збитки на суму 1 млрд 15 млн гривень. Для забезпечення відшкодування збитків слідчими також накладено арешт на майно на суму 3,7 млрд грн, зокрема, вилучено гроші та цінності на суму 306,8 млн грн.

Водночас під час наради Максим Цуцкірідзе наголосив, що пріоритетним напрямом розвитку Головного слідчого управління, крім удосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності органів досудового розслідування Нацполіції, визначено роботу над впровадженням єдиної електронної системи роботи з даними і матеріалами досудових розслідувань у партнерстві з органами прокуратури і судами.

Управління комунікації
Національної поліції України

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux